TIKLA ARA !! 0554 118 45 66
TIKLA ARA.!! 0212 973 07 77
TIKLA ARA !! 0212 973 07 77
TIKLA ARA - 0212 973 0 777
TIKLA ARA - 0554 118 45 66
Safecity Rent a car - 0212 973 0 777
TIKLA ARA !! 0212 973 0777

Sponsor Partner

TIKLA ARA !! 0554 118 45 66
   Araç Kiralama Koşulları
GENEL KOŞULLAR
1)Kiralayan mülkiyetinde bulunan aracı, aşağıda belirtilen koşullara uyulması şartıyla kiracıya önceden saptanan sözleşmede belirtilen süre için vermiştir. Kiracı, bu ekle sözleşmede yazılı gün ve saatte, aynı şekilde, aldığı yerde geri vereceğini kabul etmiştir. Kira süresini en az 24 saat öncesinden haber verip kiralayanın muvafakatini almak ve kira depozite gerekli miktarı eklemek kaydıyla uzatabilir.
2)Kiracı, aracı aşağıda belirtilen koşullarda kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.
a. T.C. kanunlarınca taşınması suç sayılan her türlü eşyanın taşınması ve diğer gayri kanuni işlerde
b. Yarış hız tayini, ralli, motorlu sporlarda pars   
c. Normal trafiğe kapalı ve uygun olmayan yollarda araç
d. Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj dışı yük ve patlayıcı, parlayıcı maddeler taşımasında kiralama
e. Alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altında
g. Ödeme ne şekilde olursa olsun, ivaz karşılığında yolcu ve mal taşımada 
3) Sözleşmenin düzenlendiği sırada kiracının 21 yaşını doldurmuş olması rent a car ve en az 2 yıllık geçerli ehliyeti ibrazı gereklidir.
4) Kiracı kiralayanın onayı olmaksızın aracı üçüncü şahıslara kullandıramaz. Bu durumda Kiracı aracı kullanacak üçüncü şahsın kimlik, adres ve ehliyetine ilişkin bilgileri sözleşmeye kaydettirmeye ve kiralanan vasıtayı kullanma yetkisi tanıdığı kişinin pars, bu kontratın tüm koşullarına uyması zorunludur. Aracı kullanan kişiler kontratta imzası olmasa dahi kiracı ile birlikte mütesellinsen sorumludur.
5) Kiracı; bu sözleşmede belirtilen ikametgâh adresinin doğruluğunu beyanla bu adreste herhangi bir değişiklik olması halinde kiralayana derhal yazılı olarak bildireceğini, aksi takdirde sözleşmede yazılı adresine yapılacak gerek idari gerekse hukuki tebligatların araç kiralama geçerli sayılacağını ve tebliğ konusunda herhangi bir itirazı bulunmayacağını taahhüt eder.
6) Kiracı, seyir dışında aracı trafik kurallarına uygun ve güvenliğini sağlayacak biçimde emniyetli bir yerde kapalı ve kilitli olarak park etmekle yükümlüdür.
7) Kiracı aracı kiralayana teslim anında araca ait resmi belgeleri(Trafik belgesi, Tescil belgesi, Sigorta, plaka)iade edilmeyince bunların teminine pars kadar geçecek süreye ait kirayı ödeyeceği gibi kaybı halinde yenilerinin alınması için gideri de ödemekle yükümlüdür.
8) Aracın herhangi bir olay nedeniyle, kiracının kusuru olsun ya da olmasın yeterli makamlarca müsaderesi veya el konulması halinde geri alınması otomobil kiralama için yapılacak olan her türlü girişime ilişkin harcama bedeli, kiracı tarafından kiralayana nakden ve defaten ödenir.
9) Trafik cezaları ve aracın trafik tarafından çekilmesi sırasında meydana gelecek hasar ve masraf ve aracın tarihçe alıkonması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.
10) Kiracı aracın kiralayana iadesinden sonra araçta bırakılan herhangi bir hasarlanmasından doğacak herhangi bir sorumluluktan, bunlarla ilgili masraflarda dahil kiralayana peşinen ibraz edilmiştir.
11) Kiralayan aracın üretimini yapmadığından vasıtanın ve yedek parçaların mekanik veya imalat hatasından meydana gelecek kaza ve herhangi bir can kaybı, sakatlıktan sorumlu tutulamaz.
12) Kiralayanın yazılı izni olmaksızın araçlar yurt dışına çıkarılamaz.
13) Benzin, motorin (akaryakıt) ücreti kiracıya aittir.
14) Kiracı ile kiralayan arasındaki anlaşmazlıklar İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinde T.C. kanunlarına göre çözümlenecektir.
TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER
1) Kaza ve alkol raporunun olmadığı durumlar
2) Kazanın sözleşmede adı olmayan bir sürücünün yönetiminde meydana gelmesi durumunda
3) Sürücü kaza sırasında alkol ve uyuşturucu etkisi altında olduğu durumlar
4) Sürücünün geçerli ehliyete sahip pars olmadığı durumlar
5) Trafik kurallarının ihmali ve aşırı hız dolayısıyla meydana gelen kazalar
6) Sürücünün %100 kusurlu olduğu durumlar
7) Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar
8) Başka bir aracın ya da hareket eden rent a car etmeyen nesnelerin çekilmesi, itilmesi, taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar
9) Aracın, yarış, hız tayini, ralli denemeleri, motorlu sporlar sırasında veya normal trafiğe kapalı uygun olmayan yollarda kullanılması nedeniyle meydana gelecek kazalar
10) Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun pars bagaj dışı yük ve parlayıcı, patlayıcı, yanıcı maddeler taşınması halinde pars meydana gelecek kaza ve hasarlar
11) Sigara ve emsali yakıcı maddenin tesiri ile alevli bir yangın başlangıcı olmaksızın usule gelen yanıklar
12) Aracın döşemesinde meydana gelecek yanık ve lekeler
13) Hatalı kullanımdan meydana gelecek lastik yarılmaları, cam kırılmaları teminat dışında olup bu durumlarda tamamen kiracının sorumluluğudur.

   Araçlarımız
Hyundai Accent Era Dizel OTOMATİK
Hyundai Accent Era Dizel OTOMATİK
Renault Fluence 1.5dci EDC OTOMATİK
Renault Fluence 1.5dci EDC OTOMATİK
Porsche Carrera 4S Kiralama
Porsche Carrera 4S Kiralama
Porsche Cayenne Araç Kiralama
Porsche Cayenne Araç Kiralama
| Ana Sayfa | Kurumsal | Hizmetlerimiz | Araçlarımız | Rezervasyon | Kiralama Koşulları | Fiyat Listesi | İletişim
© 2020 | Pars Rent A Car - Araç Kiralama | Her Hakkı Saklıdır.
Proje Dinamik Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Hizmetleri